PNG מיגון charcoat

איזור תעשיה כפר חסידים

מערכות כיבוי אש

במידה והעסק שלכם מחזיק במערכת איטום אש, הרי חשוב ביותר לדאוג לאותה תחזוקת מטפים שוטפת במטרה לקבל אישור כיבוי אש לעסק- מדובר על אישור שיש לקבל רק לאחר ביצוע של בדיקת תחזוקה שוטפת בהתאם לתו תקן הקיים בישראל. יתרה מזאת, יש חשיבות עליונה לביצוע הבדיקה בצורה מדוקדקת על מנת לוודא כי העסק ערוך להתמודד עם התלקחות של שריפה.

מה כוללת בדיקת מטפים?

במידה והעסק שלכם מחזיק במערכת איטום אש, הרי חשוב ביותר לדאוג לתחזוקת מטפים שוטפת במטרה לקבל אישור כיבוי אש לעסק- מדובר על אישור שיש לקבל רק לאחר ביצוע של בדיקת תחזוקה שוטפת בהתאם לתו תקן הקיים בישראל. יתרה מזאת, יש חשיבות עליונה לביצוע הבדיקה בצורה מדוקדקת על מנת לוודא כי העסק ערוך להתמודד עם התלקחות של שריפה.

בדיקת מטפים במהלכה נבדקת היכולת של מטפי אש לתפקד במקרה של שריפה נחשבת לבדיקה שגרתית ביותר אותה יש לבצע פעם בשנה ולעיתים יותר קרובות, גם כאשר בית העסק אינו מחויב לפי חוק. איטום אש וכן איטום מעברי אש נחשב למשמעותי ביותר במסגרת מיגון מבנים וקובע כי כל פתח הנמצא תחת אזור המוגדר בתור אזור אש, הרי יש לבצע איטום אש בצורה יסודית מפני מעבר אש.  המטרה של מיגון אש פסיבי היא לעכב התפשטות של אש ולבודד אזורי אש.

מה נעשה במסגרת  תחזוקת מטפים?

במסגרת בדיקת בטחון אש חשוב ביותר לוודא כי המטף תקין וכן חשוב ביותר לעשות שימוש במוצר בשם קולר תופח המיועד לאיטום ומיגון הצנרת הפנימית על מנת למנוע נזקי אינסטלציה ונזקים מבניים. נוסף על זאת, חשוב ביותר לבחון את הימצאותם של חומרים מעכבי אש על מנת למנוע את התפשטות האש.   

במסגרת תחזוקת מטפים נבדקת הצורה של המטף וכן האם המנגנון הפנימי שלו עובד בצורה תקינה וכן נבדק גם תוקף ומועד החלפה המיועד למטף. במסגרת תחזוקה של המטפים יש לבחון האם יש צורך לצבוע את המטף מחדש וכן האם יש לבצע החלפה של חלקים בלויים ואת התווית שלו. נוסף על כך, יש לבדוק את המשקל של המטף והלחץ הקיים בו בהתאם לייעודו וסוגי המטפים הקיימים באזור.   

תחזוקת מטפים – חשוב לוודא כי אתם מחזיקים במטף הנכון

במסגרת חיזוק מבנים חשוב ביותר לוודא כי עושים שימוש במגוון מוצרים מעכבי אש כמו למשל מטפים. במסגרת פעולת מיגון אש חשוב ביותר לבחון את סוגי המטפים השונים על מנת להבטיח את התחזוקה האיכותית ביותר בהתאם לעסק או הבית. במידה ולא מדובר על סוג מטף מתאים, הרי הדבר עשוי לפגוע בעסק שלכם במקרה של שריפה ולכן חשוב ביותר להצטייד במטף חדש אשר יסייע לעסק להתמגן הן מבחינה כלכלית והן מבחינה בטיחותית.

תחזוקת מטפים – סוגי מטפי כיבוי אש

כאשר מדובר על מבנים גדולים המיועדים לקליטה של רבים, הרי אי אפשר להסתפק רק במטפים, אלא יש לבחון מערכות כיבוי אש מורכבות יותר הכוללות מערכות התרעה וחיוג אוטומטי למוקד כבאות וכן ספרינקלרים להתזת מים ומערכות רגישות לגילוי עשן. ההמלצה היא לבצע את ההתקנה באמצעות חברה מקצועית בתחום אשר הינה בעלת ניסיון רב בתחום. נזקי שריפות עשויים להיות נזקים אשר חורגים ממקום השריפה ועשויים להגיע גם למקומות אחרים ולכן כדאי למנוע אותם ולכן יש חשיבות רבה לשכור את השירות של חברה מקצועית בתחום.

מערכות מיגון כיבוי אש כוללות בין היתר מטפים הנחלקים  לגדלים שונים ויש להביא זאת בחשבון במסגרת השימוש. מיגון אש לפלדה נחשב חיוני במיוחד למבנה פלדה, זאת בשל העובדה כי ללא הגנה על הפלדה, הרי גופי הפלדה עשויים לאבד מהכוח שלהם במסגרת החשיפה לשמש.

נציין כי המטפים  ממולאים בחומרים שונים וכל אחד מהם יכול לכבות אש. מערכות מיגון אש הכוללים מטפים נחלקים לסוגים שונים:

  • מטפי קצף.
  • מטפי אבקה.
  • מטפי חמצן דו חמצני.

עוד נציין כי שירותי הכבאות הם אחראים לקבלת רישיונות בתחום בטיחות מפני אש והם מספקים גם הוראות בצורה שוטפת לגבי תפעול מטפים בצורה נכונה.

היכן יש למקם את המטפים?

על מנת להגן על האנשים במקרה של שריפה, חשוב ביותר לדאוג להימצאות מטפים.

  • מיקום נוח: את המטף יש למקם במקום בו הגישה נוחה במקרה של חירום
  • סימון בצורה בולטת: כדאי לסמן אותו בצורה בולטת וכך יהיה ניתן למצוא אותו במקרה של חשיכה.
  • העמדה: נוסף על זאת, חשוב ביותר להעמיד אותו בצורה ברורה שכך תמנע מהעוברים והשבים להיתקל בו על מנת שיהיה ניתן להימנע מנזקים שונים.
  • הרחקה מילדים: חשוב ביותר להרחיקו מילדים.

נציין כי יש לתחזק את המטף בצורה שוטפת ושירותי הכבאות מעניקים הסמכה מקצועית לאנשי מקצוע העוסקים כך.

למה כדאי לשכור את השירות של חברה מקצועית לצורך ביצוע הבדיקה?

חשוב ביותר לבצע בדיקת מטפים בצורה שוטפת על מנת למנוע אסון במקרה של שריפה. מכאן, יש לשכור את השירות של קבלן אש אשר יהיה ביכולתו לבצע את הבדיקה בצורה מקיפה על מנת למנוע פגיעה בתשתיות שונות כמו למשל תשתיות גז. חשוב ביותר לשכור את השירות של איש מקצוע אשר יבצע את הבדיקות הבאות:

  • מד הלחץ במקום.
  • מטף אינו מתיישן בשל חלודה.
  • בדיקת החומר המצוי במטף.

במסגרת תחזוקת מטף, חשוב ביותר לבחון את החומר המצוי בו ויש לבצע את הבדיקה אחת לחודש. נדגיש כי למטפים יש תאריכי תפוגה ורק בודק מוסמך מכיר את התאריכים ויכול לבדוק זאת במסגרת בדיקה מקיפה. במסגרת הבדיקה המטפים נלקחים לבדיקה ומילוי במעבדות מורשות. המטפים יעילים במיוחד כאשר הם פועלים מטווח קרוב למוקד אש, כאשר ההוראות היא להפעיל אותם בטווח של 3-7 מטר.   

מלאו את הפרטים
ונשמח לעמוד לרשותכם

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם